Startavo rudens žaidimų sezonas – sinoptikų blevyzgos ir žaidimui atšaukimai

Ar pastebėjote, kad kalendorinė vasara jau baigėsi ir už lango ruduo? O rudenį apsiniaukęs dangus, silpnesni ar stipresni krituliai ir lengvai pliusinė temperatūra yra absoliučiai įprastas, ir normalus reiškinys šiam metų laikui. Faktas toks, kad pliažinei, šilti, saulėti orai baigėsi, bet tai neturi jokios įtakos mūsų žaidimui. Mes žaidžiame miške ir rudenį, ir žiemą, ir pavasarį, o tobula temperatūra žaidimui yra nuo -5 iki +5 laipsnių pagal Celsijų. Tačiau nežaidžiame, kai „normaliai lyja“ ir nesinori net šuns išvesti pasivaikščioti. Reziumuojame: „Šunį lauke galima vedžioti = Žaidžiame miške Laser Tag‘ą“.

Kita problema yra kritulių prognozės, kurias reiktų vadinti ne daugiau kaip orų horoskopais. Tai yra tiesiog tobulas melagienos ar fake news pavyzdys. Kokios tai galvos, per teliką, nuo pirmadienio blevyzgoja apie dramatiškus savaitgalio orus, kad net iš tuliko iki teliko be skėčio negalėsi nusigauti.  Jūs, prisiklausę šių blevyzgų, keičiate savo savaitgalio planus ir darote CANCEL kelionei į pajūrį, į Druskininkus, ar atkeliate suplanuotą gimtadienį gamtoje.

Žaidimus gamtoje organizuojame nuo 2013 metų, didžioji dalis žaidimų vyksta savaitgaliais, todėl yra sukaupta nemaža stebėjimų patirtis: „orų prognozės savaitgaliui vs faktiniai orai“. Išvada tokia, kad kritulių prognozės, konkrečiam taškui žemėlapyje, kuriomis būtų galima kliautis, NEEGZISTUOJA. Sinoptikai sako, kad savaitgalį lis, na taip, jie teisūs, kažkur šalyje lyja, kaip pavyzdžiui šiandien Alytuje NORMALIAI lyja nuo ryto, tačiau Vilniuje tik dulksna, nors ir ji vadinama lietumi. Būkite sąmoningi, ir sprendimus priimkite atsakingai. Vienintelis įrankis kuris rodo daugiau mažiau patikimai yra kritulių radaras, ir tai online info, ne prognozės – sapalionės, o faktinė informacija apie debesis prisisotinusius drėgmės.

Rezervacijos perkėlimas ar atšaukimas dėl gausių kritulių tikimybės yra galimas, bet tik renginio dieną. Sprendimai priimami naudojantis Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos įrankiais kritulių prognozavimui:

  1. Kritulių radaru, kuris yra skirtas kritulių stebėjimui, jų fazės, kiekio, judėjimo greičio apskaičiavimui bei labai trumpos trukmės prognozėms sudaryti.  Nežaidžiame nuo ryškiai žalios spalvos ir į viršų.
  2. Kritulių žemėlapiu, kuriame pateikiama kritulių intensyvumo prognozė. Kritulių (lietaus ir sniego) intensyvumo skalės yra dešinėje puslapio pusėje. Nežaidžiame nuo mėlynos spalvos ir į viršų.
  3. Dėl jokių kitų oro sąlygų kurios neatitinka užsakovo lūkesčių žaidimų laikų nekilnojame, išskyrus kritulius.