Laser Tag technologijos pagaliau pasiekė ir Lietuvos kariuomenę

Lietuvos Kariuomenės karys su Laser Tag įranga. Nuotr. aut. vyr. ltn. Andrius Česnauskas
Lietuvos Kariuomenės karys su Laser Tag įranga. Nuotr. aut. vyr. ltn. Andrius Česnauskas

Prieš keletą dienų visuomenė buvo informuota, kad ir Lietuvos kariuomenė pradėjo naudotis Laser Tag įranga. Kuo skiriasi mūsų lazerių žaidime naudojama įranga ir jos galimybės nuo Lietuvos kariuomenės naudojamos įrangos?

Visų pirma, kariai Laser Tag elektroniką prikabino prie tikrų kovos ginklų kurie šaudo imitaciniais šoviniais – tai gi, karių rankose tikras ginklas šaudantis tuščiais šoviniais – atatranka, svoris, garsas – viskas tikroviška ir tikroviškiau jau būti negali. Šito mūsų įranga jums nesuteiks, norintiems pajusti šaltą ginklą, jo svorį, atatranką reiks stoti į ginkluotas pajėgas arba medžiotojų būrelį, kad tai išbandyti.

MiestoPramogos.lt naudojama lazerių žaidime Laser Tag įranga
MiestoPramogos.lt naudojama lazerių žaidime Laser Tag įranga

Mes nenaudojame tikrų ginklų maketų, mes naudojame specialiai žaidimui sukurtus tagerius – kurie visų pirma yra gerokai lengvesni nei tikroviški ginklai, reiškia su jais žaidžiant galėsite patirti daugiau malonumo. Be abejo, mūsų tageriai nepaskleis tiek garsų kiek tikras ginklas, tačiau patikėkite,  tagerio skleidžiamų garsų su kaupu pakanka žaidimui.

Ginklai ginklais, tačiau iš tiesų, visą darbą atlieka kartu su tuščiu šūviu Laser Tag elektronikos paleidžiamas spindulys MILES protokolu (angl. Multiple Integrated Laser Engagement System).  Elektronika leidžia spindulį užprogramuoti taip, kad jis atitiktų realybėje naudojamų ginklų parametrus, pvz.: šūvio atstumas, šautuvo veikimo greitis ir pan. Mes savo lazerių žaidimuose naudojame įrangą veikiančią tuo pačiu MILES protokolu, teoriškai ji mums leidžia keisti ir valdyti tuos pačius nustatymus kaip ir kariškiams.

Laser Tag elektronikos paleistą spindulį dar reikia ir užfiksuoti, tam naudojami davikliai kurie yra integruoti kariškių dėvimose liemenėse, šalmuose, taip pat davikliai gali būti įmontuoti ir šarvuočiuose ar kitoje technikoje. Čia skirtumų nėra – mūsų žaidėjai ant galvos dėvi raiščius kuriuose yra įmontuoti davikliai fiksuojantys pataikymus ir kitą informaciją.

Reziumė. Mūsų naudojama įranga pagal svorį, atatranką, tikroviškumą yra pritaikyta žaidimams, kariškių naudojama įranga šiuo aspektu yra skirta treniruoti koviniams įgūdžiams. Tačiau spindulys kuriuo šaudo tiek kariškių, tiek ir mūsų žaidimo įranga viekia tuo pačiu MILES protokolu – jį galima taip pat programuoti, nuskaityti tą pačią statistiką: kas ir kiek kartų į jus pataikė, kiek ir į ką jūs pataikėte, kiek šovinių išnaudota ir panašiai. Taigi techninės įrangos galimybės iš esmės yra panašios tik turi skirtingą pritaikymą, pavyzdžiui lazerių žaidime yra netikslinga naudoti siaurą spindulį naudojamą karuomenėje, kadangi žaidėjai nesugebės pataikyti į savo priešininkus ir pan.

 

Leave a Reply